Polska Sobotnia Szkola
 im. Mikolaja Kopernika
 w Sarasocie

Click here to edit subtitle

Kadra Nauczycielska

Janina Orloff, PhD

Director Szkoly

Nauczyciel klasy piatej i siodmej

Janina Orloff,  w Polskiej Sobotniej Szkole w Sarasocie pracuje od roku 2010  i jest nauczycielem klas młodszych.

Janina Orloff,  jest doktorem filologii i całe jej zycie zawodowe było związane z pracą na wyższych uczelniach w charakterze wykładowcy i nauczyciela. Wykładała na uczelniach w Polsce i w  USA.

Jest specjalistą w zakresie nauczania  języka  obcego, a takowym jest język polski, dla dzieci urodzonych poza granicami Polski (jest ich językiem ojczystym, a jednoczesnie jest ich drugim językiem).

Janina Orloff  posiada szerokie doświadczenie pedagogiczne i umiejetnosci  wychowawcze. Cechuje ją zamiłowanie do pracy pedagogicznej, które wyraża sie w emocjonalnym stosunku do dzieci i wykonywanego zawod nauczycielskiego. Wyróżnia ją spostrzegawczość pedagogiczna i duża ekspresja w przekazywaniu uczniom swojej wiedzy oraz mysli i uczuć.

Jest osobą kulturalna, życzliwą, przyjazną, wyrozumiałą, jak rownież odpowiedzialną,  zdyscyplinowaną, bardzo poważnie traktującą swoje obowiązki. Bardzo lubi swoją pracę w charakterze nauczyciela i wychowawcy, zawsze umie znależć wspólny język z dziećmi. Kocha dzieci i dzieci odwdzięczają się jej tym samym.

Lidia Piwowarczyk

Zastepca  Direktora Szkoly